PLAN WSPÓŁPRACY ZE ŚRODOWISKIEM RODZINNYM I LOKALNYM

Współpraca ze środowiskiem lokalnym może służyć różnorodnym celom oraz przybierać postać różnych zadań. Każda forma współpracy ze środowiskiem lokalnym służy promowaniu wychowania przedszkolnego, ukazywaniu walorów edukacji realizowanej przez przedszkole. To także okazja do uatrakcyjnienia edukacji i wychowania naszych dzieci oraz wciągania całej społeczności do działań na rzecz przedszkola, a to powinno być celem działania wszystkich.

CELE GŁÓWNE:

1.Integracja przedszkola ze środowiskiem lokalnym.

2.Promowanie osiągnięć przedszkola, jego wychowanków i nauczycieli.

3.Podejmowanie działań służących integracji grona pedagogicznego, dzieci i rodziców.

4.Włączanie rodziców w życie przedszkola.

5.Kształtowanie poczucia własnej wartości dziecka jako członka społeczności lokalnej i regionalnej.

Celem współpracy ze środowiskiem lokalnym jest kształcenie w dzieciach:

1.  Chęci poznania świata
  2.  Umiejętności komunikowania się z innymi
  3.  Szacunku do przyrody i współodpowiedzialności za nią
  4.  Umiejętności funkcjonowania w środowisku lokalnym

Poniżej zamieszczony został kalendarz imprez zaplanowanych na rok szkolny 2018/2019

Harmonogram imprez i uroczystości 20182019-page0001-1

,,JESIENNA SZTAFETA’’ – 27.10.2015

Dziś odbyły się drużynowe zawody biegowe ,,Jesienna Sztafeta’’, które poprowadził nasz nauczyciel Pani Anna Zagórna. Pogoda nam dopisała, słońce naładowało zawodników pozytywną energią. Gościnnie przybyły do Nas drużyny z Przedszkola Mali Odkrywcy i Przedszkola Kaczuszka. Łącznie startowało 6 drużyn dzieci 4 i 5 letnich. Dystans do pokonania to 100 metrów na jednego zawodnika ( 600 metrów na drużynę). Pierwsze miejsce zajęła Drużyna Żółta z Przedszkola Mali Odkrywcy z czasem 3 min 40 sek. Drugie miejsce zajęła Drużyna Białych z Naszego Przedszkola z czasem 3 min 44 sek. Natomiast trzecie miejsce zajęła Drużyna z Przedszkola Kaczuszka z czasem 3 min 58 sek.

Przed zawodami oczywiście nie zabrakło solidnej rozgrzewki, wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy. Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za dobrą zabawę.