Kalendarium wydarzeń w kwietniu

Drodzy Rodzice, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami czekającymi na przedszkolaków w kwietniu.

Kwiecień 2015

01.04. – Dzień Papieski – wspomnienia o Janie Pawle II
02.04. – Śniadanie Wielkanocne, Zajączek w Przedszkolu, malowanie pisanek, ozdabiane mazurków.
7.04. – Światowy Dzień Zdrowia – poznajemy zawód lekarza i pielęgniarki. Tego dnia również gościmy w przedszkolu mamę Łucji z grupy ”Czarodziejów”, która przybliży nam zawód pielęgniarki.
9.04. – Spotkanie z autorką bajek dla dzieci – Panią Weroniką Kurosz, autorką „Skarbów leśnych braci” oraz „Leśnych braci”
13.04. – Koncert Prosinfonika pt. „Trele-morele, czyli Pan Świerszcz i Słowik” – wyjście do Domu Kultury na godz. 9.30.
16.04. – Dzień Czekolady – poznajemy tajniki powstawania czekolady.
22.04. – Dzień Ziemi – Sprzątanie Świata, kształtowanie postawy proekologicznej. Dzieci zakopują w ogródku przedszkolnym kapsułę czasu.
23.04. – Teatrzyk Arlekin, przedstawienie pt. „Dzikie łabędzie”, finansowany przez Radę Rodziców
23.04. – Światowy Dzień Książki – poznajemy etapy powstawania papieru i książek.
27 – 28.04. – Dni Gwary Poznańskiej – „Godomy po naszymu”
29.04. – Międzynarodowy Dzień Tańca – poznajemy różne tańce świata.
30.04. – Dzień Flagi Rzeczypospolitej – kształtowanie postaw patriotycznych, zapoznanie z symbolami narodowymi

Przed spotkaniem autorskim będzie możliwość zapoznania się z książkami autorki, zamówienia wybranych pozycji, które będą zawierały autograf.

Dnia 19 maja o godzinie 14.00 odbędzie się Dzień Mamy i Taty w Domu Kultury.

Prosimy o zarezerwowanie sobie czasu tego dnia.