Sprzątanie Świata w wykonaniu Przedszkolaków.

W jesienną środę 24 września przedszkolacy z Publicznego Przedszkola Czarodziejski Zamek w Przeźmierowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata, która ma celu wzmacnianie świadomości ekologicznej oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne.
Dzieci wyposażone w niezbędny sprzęt tj. rękawiczki, worki na śmieci i mnóstwo zapału, dzieci ruszyły wysprzątać swoją najbliższą okolicę. Pełne energii i chęci zadbania o środowisko, wyzbierały porozrzucane po parku śmieci. Wyprawa poprzedzona była cyklem zajęć o tematyce ekologicznej i przyrodniczej podczas, których przedszkolacy dowiedzieli się między innymi na czym polega segregacja śmieci, jak należy dbać o środowisko i jak ważne jest to aby powietrze wokół nas było czyste i zdrowe.
Zachęcamy wszystkich dorosłych aby wzięli przykład z tych najmłodszych i potrafili zadbać o środowisko nie tylko raz do roku, ale pamiętali o tym jak ważne jest to każdego dnia.

— zamek